SPRAWDŹ

ul. mjr Hubala 19,
45-266 Opole

+48 77 4421429
pp54@pp54.eu

| |

W czerwcu br. przedszkolaki pożegnały przedszkole. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: tańczyły „Poloneza” oraz śpiewały i recytowały. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość goście docenili i wielokrotnie nagradzali gromkimi brawami. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książki i dyplomy, a rodzice podziękowania za współpracę, życzliwość i okazywaną pomoc.

Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek. Będzie co wspominać wakacyjną porą.

 

| |

Przedszkolaki z grupy Biedronek, Krasnoludków, Muchomorków, Pszczółek i Wiewiórek wzięły udział w działaniach w ramach realizacji programu „Przyjaciel Opolskiej Przyrody” którego organizatorem jest Opolski oddział Ligi Ochrony Przyrody.
Przedszkolaki wykonały albumy przyrodnicze: zielnik, album roślin i zwierząt chronionych, wzięły udział w akcjach przyrodniczych (m.in. konkursach plastycznych, festiwalu piosenki przyrodniczej), spotkały się z ludźmi przyrody (weterynarzem, pszczelarzem), z pomocą nauczycielek zainstalowały budki lęgowe, domki dla owadów oraz stworzyły mini-ogródek w ogrodzie placówki. Dzieci wzięły również udział w zajęciach zorganizowanych na Ścieżce Ekologicznej a także obejrzały przedstawienia przygotowane przez nauczycielki przedszkola: „Bądź przyjacielem przyrody” oraz „Kochajmy przyrodę”.
Celem programu jest:
popularyzacja ochrony przyrody wśród wychowanków placówek oświatowych, ich rodziców i nauczycieli oraz wychowawców, wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony przyrody (A.M.)

| |

W ostatnim tygodniu czerwca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla nowoprzybyłych przedszkolaków. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w różnorodnych zajęciach na terenie przedszkola oraz w ogrodzie przedszkolnym. Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, muzycznych, plastycznych, integracyjnych oraz zabawach sportowych. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach adaptacyjnych pomoże dzieciom stać się prawdziwymi przedszkolakami już we wrześniu.

| |

W dniu 21.06.17 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl pt ,,Kolory Miasta", który odbył się w opolskim amfiteatrze. Był to spektakl edukacyjny dotyczący segregacji odpadów. Spektakl był nagrodą dla przedszkola za udział w konkursie na największą ilość zebranych butelek PET. Nasze przedszkole w konkursie zdobyło III miejsce - gratulujemy dzieciom i rodzicom.

| |

Pod koniec czerwca w grupie "Pszczółek" odbyły się ostatnie zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Z tobą chcę oglądać świat" (Anny Bogoń). Dzieci wszystkimi zmysłami "odczuwały" lato. Pszczółki poznały zapach jaśminu i lawendy - i określiły je jako zapachy lata, kolorami lata natomiast zostały kolory: czerwony (kojarzące się z makami) i żółty (intensywne, letnie słońce). Zajęcia odbywały się z muzyką w tle, przy kompozycji A. Vivaldiego "Cztery pory roku: lato", towarzyszyło im dużo pozytywnych emocji i wrażeń.

| |

W środę 14 czerwca odbyło się podsumowanie realizowanych w naszym przedszkolu innowacji i programów dotyczących bezpieczeństwa. Dwie grupy dzieci: „ Krasnoludki” i     „ Motylki” przygotowały inscenizacje teatralne dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dzieci z gr. III pokazały „Jak paw przez jezdnię przechodził”, a reszta wychowanków utrwaliła sobie znaczenie kolorów na sygnalizatorze świetlnym. Młodsza grupa wystawiła inscenizację pt. „Przechodzień”, w której należało przejść przez jezdnię samodzielnie rozglądając się: w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Wszyscy widzowie dowiedzieli się, że nikt przed pojazdem nie schowa się w kącie jak mrówka, ani nie przypomina słonia olbrzyma, który samochód w biegu zatrzyma.

Obie inscenizacje przypomniały najważniejsze zasady przekraczania jezdni, ważne jest to zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji.

| |

W ramach realizacji Programu profilaktyczno-wychowawczego naszego przedszkola nauczycielki wystawiły dla dzieci przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Wcielając się
w dobrze znanych dzieciom bohaterów przestrzegały wszystkich przed kontaktem
z nieznajomymi. Publiczność z fascynacją i rozbawieniem obserwowała efektowne i zabawne stroje swoich wychowawców oraz ich wyczyny na scenie. Burza oklasków po zakończeniu przedstawienia była dla aktorów największą nagrodą i podziękowaniem.(A.M.)
Nauczycielska obsada „Czerwonego Kapturka”:
Narrator: Anna Matuszewska
Czerwony Kapturek: Bożena Hantulik
Mama oraz Gajowy: Justyna Malicha
Wilk: Barbar
a Uglis
Babcia: Krystyna Rokita

| |

12 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu, kolejne spotkanie w ramach innowacji „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. W zabawie brały udział dzieci z trzech przedszkoli: z Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 51 w Opolu, z Niepublicznego Przedszkola TAK oraz z Przedszkola Publicznego nr 54 w Opolu. Tym razem zawodnicy brali udział w dwóch konkurencjach: malowanie farbami na folii oraz lepienie z ciastoliny. Wszyscy uczestnicy zabawy spisali się znakomicie, otrzymali dyplomy oraz nagrody.

| |

9 czerwca br. na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się rozgrywki piłkarskie przedszkolaków. Dwunastu zawodnikom z naszego przedszkola towarzyszyły cheerleaderki, które zatańczyły "Makarenę". Mistrzostwa były wspaniałą okazją by na piłkarskim boisku spotkały się dzieci z różnych placówek. Sportowym rywalizacjom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji. Honorowym gościem rozgrywek był wiceprezydent m. Opola Marcin Rol. Na zakończenie mistrzostw mali piłkarze wrócili do przedszkola z pucharem i dyplomem uczestnictwa.

| |

8 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Festyn rozpoczęliśmy występami przedszkolaków. Każda z grup zaprezentowała krótką część artystyczną. Potem przyszedł czas na wspaniałą zabawę z mnóstwem atrakcji. Były zabawy prowadzone przez wodzireja. Mogliśmy m.in. oglądać pokaz szermierki, zwiedzać wóz policyjny oraz strażacki, malować wraz z rodzicami farbami, lepić magiczne stwory z ciastoliny.

 

| |

7 czerwca przedszkolaki z grupy Biedronek oraz Motylków odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę. Tym razem wzięły udział w zajęciach, których główną bohaterką była plotka. Bibliotekarka wykorzystując wybrane pozycje literatury dziecięcej starała się wyjaśnić mechanizm powstawania plotki oraz uświadomić dzieciom, jak bardzo mogą ulec zniekształceniu informacje na temat innych osób. Po zakończeniu zajęć przedszkolaki z ogromną radością poznawały dział książek dla dzieci. (A. M.)

| |

W gorące piątkowe przedpołudnie Pszczółki wybrały się na lody. Najpierw odwiedziły stadion im. Opolskich Olimpijczyków, by tam kibicować przedszkolnej drużynie piłkarskiej a później by nieco ostudzić piłkarską atmosferę schładzały się w lodziarni „Lodomania”. Największą popularnością cieszyły się lody o smaku kinder niespodzianki, rafaello, ale również truskawkowe i ciasteczkowe.

| |

4 czerwca na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbył się XII Festiwal Skoków. Jak co roku, gośćmi specjalnymi tego Festiwalu były gwiazdy polskiej lekkoatletyki, m.in. Artur Partyka oraz Władysław Kozakiewicz. Brały w nim udział dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki spisały się na medal.

| |

1 czerwca znany wszystkim jako Światowy Dzień Dziecka to zdecydowanie wyczekiwana przez wszystkie dzieci data w kalendarzu. Aby ten niezwykły czas przepełniony był uśmiechem naszych przedszkolaków wszystkie grupy wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę:
Krasnoludki i Wiewiórki do Stumilowego Lasu.Wyruszyły tam w magiczną podróż, niezwykłym pojazdem w poszukiwaniu bohaterów bajek. Po skończonej podróży dzieci spędzały czas na placu zabaw. Na koniec wspólny posiłek w plenerze i można już wracać do przedszkola.

Misie, Muchomorki, Pszczółki i Żabki do gospodarstwa agroturystycznego w Staniszczach Małych. Mieliśmy tam okazję dowiedzieć się jak powstaje miód a także w jaki sposób doi się krowę, braliśmy udział w wypieku pysznych ciastek oraz malowaliśmy farabami wykonanymi z naturalnych składników. Podczas tej wycieczki zdobyliśmy wiele cennych informacji. Był też czas na swobodną zabawę.

Biedronki i Motylki wypłynęły statkiem w Rejs po Odrze. Wycieczka rozpoczęła się od przejażdżki LONDYŃSKIM AUTOBUSEM podczas której dzieci podziwiały zabytki Opola, a także wysłuchały informacji o nich przekazanych przez przewodnika. W Parku Nadodrzańskim rozpoczął się rejs wzdłuż rzeki Odry w kierunku Wrocławia podczas którego przedszkolaki miały okazję zwiedzić statek oraz poznać elementy jego wyposażenia. Największą atrakcją dla nich było jednak stanie za sterami statku. Każdy chciał być najprawdziwszym kapitanem.

 Misie

Biedronki

Krasnoludki

Motylki

Muchomorki

Pszczółki

Żabki

Wiewiórki

| |

Dzień Mamy i Taty to jedno z najważniejszych wydarzeń przedszkolnych. Przedszkolaki wspólnie z n-lkami w największej tajemnicy przygotowali dla rodziców niespodziankę w postaci występów. Wszyscy starali się, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Przygotowanym występom przyglądali się uśmiechnięci a jednocześnie wzruszeni rodzice, którzy oklaskiwali kolejne popisy swoich dzieci. Były to wyjątkowe spotkania, pełne uśmiechu i radości.

Misie

Biedronki

Muchomorki

Motylki

Pszczółki

Żabki

Wiewiórki

| |

W maju odwiedził nas iluzjonista. Przedszkolaki miały okazję oglądać popisy sztuczek magicznych. Byliśmy bardzo zaciekawieni oraz zdumieni patrząc na znikające jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przedmioty. Pokaz magii był niezwykłym doświadczeniem.

| |

30 maja po raz dwudziesty piąty na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków. W zawodach wystartowało 5 drużyn w następujących konkurencjach: bieg z przekładaniem szarfy, skok przez płotki, sztafeta z pałeczką, bieg z piłką lekarską, bieg z wbiciem krążka na pachołek, slalom. Upalna pogoda nie osłabiła zapału naszych zawodników, którzy z zaangażowaniem walczyli o punkty. Przedszkole reprezentowały przedszkolaki z grupy Pszczółek, Muchomorków, Żabek, Krasnoludków oraz Wiewiórek. Zajęliśmy 5 miejsce. Podczas zawodów wystąpiły dziewczynki z grupy Krasnoludków i Muchomorków tańcząc do utworu „Macarena”. Gratulujemy zawodnikom kondycji i sportowego zacięcia!!!

| |

W maju został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Opole moje miasto”, które zorganizowały nauczycielki z grupy III Iwona Łazarska i Małgorzata Nowak.

Zgromadzono 17 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace zostały nagrodzone, uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i dyplom, a zdobywcy miejsc

I, II i III dodatkowe nagrody.

Nagrody otrzymali:

       W grupach młodszych

I miejsce   - Tomasz Sz. gr II,

II miejsce   - Wojciech K. gr I,

III miejsce - Aleksandra B. gr II,

       W grupach starszych

I miejsce     - Marta S. gr III,

II miejsce   - Emilia K. gr V,

                     - Antonina T. gr III,

III miejsce   - Maria J. gr III,

                     - Iga F. gr III

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia

| |

24.05.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne wydarzenie. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie J. Tuwima pt. „Rzepka”. Było to niezwykłe spotkanie, ponieważ aktorami były dzieci z grupy Muchomorków. Mali aktorzy zaprezentowali zgromadzonej widowni uwspółcześnioną inscenizację taneczno-muzyczną znanego i bardzo lubianego przez dzieci wiersza. Wszystkim bardzo podobał się ich występ.

 

| |

W ramach realizowania tematyki tygodnia oraz poszerzania wiedzy o zawodach, Pszczółki odwiedziły zakład krawiecki. Pani krawcowa opowiadała nam o różnych rodzajach maszyn, których używa do szycia. Mieliśmy okazję zobaczyć szeroki asortyment igieł oraz dowiedzieć się w jaki sposób można rysować na materiale.

| |

            Jak co miesiąc grupa Muchomorków odwiedziła bibliotekę. Podczas tego spotkania dzieci wysłuchały opowiadania z morałem, która na długo pozostanie w ich pamięci pt. „Jabłka Pana Peabody'ego”, którą napisała słynna piosenkarka Madonna. „Jabłka Pana Peabody'ego” to prosta i piękna opowieść o tym, co na pozór wydaje się oczywiste, a w rzeczywistości okazuje się być jedynie wyobrażeniem. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jaką krzywdę może wyrządzić „słowo”. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć przez siebie wybrane książki.

| |

„Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie…” tymi słowami grupa Muchomorków rozpoczęła swój występ w 21 Przeglądzie Dziecięcych Inscenizacji Teatralnych, które odbyły się 20.05. 2017r. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Muchomorki zaprezentowały zgromadzonej widowni uwspółcześnioną inscenizację taneczno-muzyczną wiersza „Rzepka Juliana Tuwima. Muchomorki stanęły na wysokości zadania i godnie reprezentowały nasze przedszkole. Mimo tremy wykazały się wielką odwagą i kunsztem aktorskim. Po fantastycznym występie otrzymały dyplom oraz skromne upominki.

| |

W środę 17 maja dzieci z grupy Żabki - Irek G., Kuba G. i Rafał W., wzięli udział w konkursie recytatorskim ,,Opole moje miasto w wierszach opolskich przedszkolaków", który odbył się w Muzeum Śląska Opolskiego. W konkursie zaprezentowano 12 utworów własnego autorstwa. Nasza trójka zdobyła wyróżnienie. Chłopcy dostali upominki oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

| |

Pod takim hasłem w piątek 19 maja odbyło się bicie rekordu Polski w liczbie osób
w krawatach przebywających jednocześnie w jednym miejscy, w którym wzięły udział również nasze przedszkolaki.
Wszyscy założyliśmy krawaty i wyruszyliśmy na błonia Politechniki Opolskiej, która była jednym z organizatorów tej imprezy. Rekord udało się pobić – osób w krawatach było,
974, w tym bardzo silna grupa naszych przedszkolaków. 

Linki do filmu i notatki z wydarzenia na stronie;

Tu (klik)   oraz   Tu (klik)

| |

Do konkursu na największego zbieracza makulatury zorganizowanego przez Radę Rodziców naszego przedszkola włączyły się wszystkie grupy przedszkole. Przez kilka tygodni rodzice, dzieci i nauczyciele każdej z grup walczyli o zwycięstwo.
Najwięcej makulatury zebrała grupa Biedronek zajmując tym samym I miejsce w konkursie,
II miejsce zajęła grupa Motylków,
III miejsce grupa Żabek.
Decyzją Rady Rodziców zebrana kwota pieniędzy ze sprzedaży makulatury w wysokości 511,70 została rozdysponowana w następujący sposób:
- 200 zł przeznaczono na zakup soczków dla wszystkich naszych przedszkolaków
- zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali kwotę po 100 zł na zakup pomocy dydaktycznych do grup.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w konkursową zbiórkę, dzieciom,  rodzicom
i nauczycielom BARDZO DZIĘKUJEMY!!! (A.M.)| |

Ten czwartek (18 maja) na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków! Odwiedzili nas bowiem niezwykli goście – koszykarze Politechniki Opolskiej z którą współpracuje nasza placówka. Dzieciaki, poprzez zabawę, miały okazję poznać nie tylko podstawy koszykówki, ale też zasad gry fair-play i zdrowego podejścia do współzawodnictwa. Przedszkolaki ochoczo uczestniczyły we wszystkich ćwiczeniach i zabawach proponowanych przez zawodników, ale ogromną sympatią zapałały też do Gryfa – maskotki drużyny, której przybijały „piątki” niechętnie kończąc zajęcia i żegnając się z koszykarzami. Po tym dniu pełnym wrażeń są dwie rzeczy pewne. Przedszkolaki stały się fanami koszykarzy oraz tego pięknego sportu oraz nie mogą się doczekać kolejnych odwiedzin!

Dodatkowe informacje p wizycie koszykarzy w naszym przedszkolu znajdą Państwo na stronie https://wu.po.opole.pl/przedszkolaki-do-kosza/

| |

18 maja odbyło się uroczyste podsumowanie V Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „LEGENDY ZIEMI OPOLSKIEJ W OCZACH DZIECKA” zorganizowanym przez Regionalny Zespół Placówek Edukacji , Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Opolu,
Przedszkole Publiczne nr 18 w Opolu przy współpracy Muzeum Śląska Opolskiego.

Z grupy Biedronek dwoje dzieci przygotowało pracę konkursową w oparciu o wysłuchaną legendę : Nina T. po wysłuchaniu legendy „O powstaniu miasta Opola” wykonała pracę plastyczną zajmując III miejsce w konkursie , na wyróżnienie zasłużył Jan R. , który zainspirowany legendą o symbolu miasta wykonał Wieżę Piastowską. Zarówno Nina jak i Jan otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodycze J

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom kultury i historii regionu poprzez poznanie legend związanych z tematem województwa opolskiego, rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej dziecka oraz promowanie czytelnictwa. Tematyka konkursu nawiązuje do obchodów 800 rocznicy istnienia miasta Opola.

Prace wykonane przez dzieci będzie można oglądać w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej podczas obchodów 800 rocznicy powstania miasta.

Serdecznie gratulujemy !!!

| |

W majowy poranek, dzieci z grupy Pszczółki chcąc przyjrzeć się pracy piekarza odwiedziły pobliską piekarnię. Dowiedziały się tam jak wygląda wypiek chleba. Było to cenne i smaczne doświadczenie, ponieważ na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznymi bułeczkami.

| |

12 maja grupa „Biedronek” ponownie odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Tematem tego spotkania były „Koty i kocięta”. Na początku zajęć odbyła się pogadanka o kotach, następnie przedszkolaki wypowiadały się na temat znanych im kotów z bajek J Dowiedziały się , że zwierzęta te, towarzyszą ludziom od dawna i od długiego czasu są naszymi kompanami. Często chodzą własnymi ścieżkami, ale też doceniają towarzystwo człowieka. Dzieci dowiedziały się, że Dzień Kota wymyślono nie tylko po to, aby podkreślić rolę tych zwierząt w naszym życiu, ale także, by poprawić warunki bytowe, głównie tych wolno żyjących. Dzieci chętnie dzieliły się wiedzą na temat kotów, ich wyglądu, potrzeb, zwyczajów i imion.
Następnie wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o kotach śledząc towarzyszące opowiadaniu ilustracje.

Po zakończeniu przygotowanych zajęć pani bibliotekarka pozwoliła Nam przeglądnąć księgozbiór , co pozwoliło dzieciom w dokonaniu wyboru książki , którą wypożyczyliśmy i czytamy podczas spotkań z książką w przedszkolu.

| |

            Dnia 10.05.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z poetką Anną Przeździecką. W trakcie spotkania Pani Anna zaprezentowała wiersze, rymowanki i zagadki po czym przeszła do dyskusji z dziećmi. Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań, na które poetka bardzo chętnie opowiadała. Pani Anna opowiadała o sobie, od kiedy pisze wiesze i co było ich inspiracją. Jako długoletnia już emerytowana nauczycielka nawiązała świetny kontakt z uczestnikami spotkania.

| |

Na początku maja trzech reprezentantów grupy "Pszczółek": Samanta Labisz, Amelka Mateja i Kamil Słobodzian wzięli udział w konkursie kulinarnym "Cztery pory roku". Konkurs odbywał się w przedszkolu nr 51 na osiedlu Armii Krajowej. Każda drużyna miała za zadanie przygotować potrawę na daną porą roku. "Pszczółki" wylosowały jesień i zrobiły pyszną jesienną sałatkę owocową w której dominowały jabłka i gruszki z lekką nutą bananową. Na koniec konkursu jury degustowało każdą z przygotowanych potraw. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i nagrody.

| |

Pod koniec kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki na spotkanie z piosenkarką Panią Anną Wyszkoni. Śpiewała nie tylko Pani Ania ale także dzieci. Było wesoło oraz interesująco.

| |

            Dnia 28.04.1017r. dla dzieci z grup: III, V, VI, VII, VIII odbyły się zajęcia dotyczące postępowania z odpadami komunalnymi oraz zasad ich segregacji obowiązujących na terenie miasta Opola.

| |

W dniu 27.04.2017 byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji XIV Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Spotkanie miało charakter muzyczno-literacki. Dzieci z innych przedszkoli prezentowały różne wiersze, piosenki i tańce. Nasza grupa zaprezentowała wiele instrumentów muzycznych grając jak w prawdziwej orkiestrze symfonicznej. Zobaczcie sami. Nasz występ bardzo się podobał bo później zagraliśmy jeszcze raz ze wszystkimi przedszkolakami, które przybyły na uroczystość. Było bardzo głośno i wesoło. Otrzymaliśmy wiele braw.

| |

26 kwietnia dzieci oraz rodzice z grupy III oraz V spotkali się w ramach innowacji „Mamo, tato baw się z nami” . Spędziliśmy czas na wspólnych zabawach, integracji oraz zacieśnianiu relacji. Mieliśmy także możliwość rozwijać swoich talentów artystyczne malując wiosnę.

| |

26 kwietnia Antoś B. i Maciek N. z grupy Pszczółek wzięli udział w Opolskiej Olimpiadzie Literatury Dziecięcej Przedszkolaków pt. „Zwierzęta w literaturze dziecięcej” zorganizowanej przez Przedszkole Publiczne nr 23 i Uniwersytet Opolski. Przedszkolaki miały do wykonania zadania związane z bajkami, np. ułożyć historyjkę obrazkową, wskazać na zdjęciu postacie z bajek czy pokolorować słonia Elmera. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobne upominki.

| |

W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci z grupy „Motylków” poznały zasady zdrowego odżywiania, które w sposób praktyczny pokazała p. Asia- szefowa przedszkolnej kuchni. Dzieci poznały produkty najzdrowsze, a także te, które powinny być ograniczane w ich jadłospisie. Motylki zwiedziły przedszkolną kuchnie i poznawały etapy przygotowania posiłków. Wykorzystując zdobytą wiedzę dzieci przygotowały sobie II śniadanie: owocowe szaszłyki ( zdrowe i kolorowe).

Dla naszych dzieci zajęcia kulinarne nie stanowią nowości, bowiem cyklicznie „bawimy się w kucharzy” piekąc pierniki, ciastka, a nawet baby drożdżowe.

| |

W kwietniu po raz kolejny dzieci z grupy ,,Żabki" wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w zajęciach popołudniowych w ramach innowacji pedagogicznej ,,W krainie emocji". Celem spotkania jest poprzez zabawę uświadomienie dzieciom wartości wynikających z poznania i zrozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych osób. Atmosfera tego dnia była bardzo radosna. Zarówno przedszkolaki jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Taka forma spotkania z rodzicami i wspólnego spędzenia czasu sprawiła wiele radości i satysfakcji nie tylko przedszkolakom, ale też i ich najbliższym.

| |

Dnia 21.03.017 roku Muchomorki odwiedziły bibliotekę. Tym razem Pani bibliotekarka opowiadała nam o naszym mieście i przeczytała legendy o Opolu. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć wybrane przez siebie książki.

| |

Teatr „Bajkowe Skarbki Śląska” po raz kolejny zawitał do naszego przedszkola. Aktorzy tym razem zaprezentowali bajkę  pt.„Pan Gaweł i jego pies”, której główny bohater - zegarmistrz niósł pomoc wszystkim, którzy się do niego o nią zwracali. W niezwykły sposób sprawił, że jedna z bohaterek – Malwinka przestała kichać, a pewna dziewczynka odzyskała swoją ukochaną świnkę morską. Bajka niesie ze sobą istotne przesłanie: Należy dbać o swoje zwierzęta i pamiętać o ich potrzebach! (A.M.)

| |

Nasze przedszkole przywiązuje dużą wagę do edukacji prozdrowotnej. Realizujemy z dziećmi różne programy profilaktyczne i zdrowotne. Przyłączyliśmy się do akcji „DZIKI SOK Z NATURY”, której celem jest propagowanie wśród dzieci i rodziców wiedzy jak wzmacniać odporność oraz dbać o zdrowie. Przedszkolaki raz w tygodniu pić będą świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe. Nasze przedszkole otrzymało „Certyfikat Dzikości sączenia soków owocowo-warzywnych”.

| |

19 kwietnia Zuzia K. z grupy Biedronek oraz Ania K. z grupy Żabek reprezentowały nasze przedszkole na VI Festiwalu Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 30 „Gosławickie słoneczko”. Impreza objęta była honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola i obejmowała zasięgiem wszystkie opolskie przedszkola. Cele konkursu to m.in. popularyzacja ekologicznych postaw dzieci poprzez muzykę, śpiew oraz kształtowanie postaw szacunku i odpowiedzialności za stan środowiska. Jury oceniając: dobór repertuaru, warunki wokalne, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało miejsca w kategorii dzieci 3-4 letnich oraz 5-6 letnich. Zuzia K. zajęła I miejsce w kategorii dzieci 3-4 letnich za wykonanie piosenki „Chroń przyrodę” przy akompaniamencie n-lki A. Matuszewskiej. Ania K. wykonała piosenkę „Pokolenie nowe”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. (A.M.)

| |

Pragniemy już od najmłodszych lat rozbudzać u dzieci zainteresowanie książką, dlatego nasza grupa raz w miesiącu uczestniczy w zajęciach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas wizyty 13.04.2017r. „Biedronki” poznały tradycję zdobienia wielkanocnych jajek, dowiedzieliśmy się skąd pochodzi, ile liczy lat , jaką symbolikę mają jaja wielkanocne oraz jakie techniki są rdzennie polskie. Zainspirowani poznanymi technikami zdobienia jajek, po powrocie do przedszkola odmieniliśmy styropianowe jajka w ręcznie malowane pisanki.

| |

W środę 12.04.17 r. Krasnoludki z grupy III reprezentowały nasze przedszkole na III Śniadaniu Wielkanocnym. Impreza została zorganizowana na opolskim Rynku przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu i Urząd Miasta Opola. Nasze przedszkolaki wystawiały kolorowe świąteczne ozdoby oraz pyszne wypieki, którymi obdarowywały mieszkańców naszego miasta.

| |

Dnia 12.04.2017 roku grupy: III, V, VI, VII, VIII wzięły udział w I BIEGU ZAJĄCZKA. Dzieci biegając wsparły działalność stowarzyszenia Nasza Pozytywka oraz stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Serce dla Serca” w Opolu. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowego stołu do tenisa stołowego.

| |

W kwietniu odbyło się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie w ramach innowacji „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Tym razem dzieci rywalizowały w konkurencjach sportowych. Wszyscy świetnie się spisali. Na zakończenie naszych zawodów odwiedził nas wielkanocny zając, który bawił się z nami i obdarował dzieci prezentami.

| |

12.04.2017r. w grupie Biedronek odbyły się zajęcia otwarte, o świątecznej tematyce. Zajęcia wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat, dzieci i rodzice wysłuchali „Wielkanocną bajeczkę” A. Galicy, bawiliśmy się z jajkami, przeliczaliśmy pisanki, wspólnie przygotowaliśmy koszyczki wielkanocne. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę        „Z jajkiem i zającem” , a następnie z rodzicami pomalowały jajeczka.

| |

Dnia 10.04.2017r odbyła się IV Międzyprzedszkolna Olimpiada Ekologiczna „ Z ekologią na ty…”

Celem olimpiady było :

- popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony środowiska,                                                                      

- rozwijanie umiejętności zgodnego rozwiązywania postawionych zadań do wykonania;

- prezentacja na forum posiadanych wiadomości i umiejętności z powyższej tematyki;

- inspirowanie samodzielnych działań dziecka,                                                                                            

- rozumienie negatywnego wpływu hałasu na zdrowie ludzi i zwierząt;    

W olimpiadzie wzięły udział 3 osobowe zespoły z 6 przedszkoli nr 23, 26, 30, 51, 54, 55

I miejsce - zdobyły dzieci z PP nr 23 i 30

II miejsce - zdobyły dzieci z PP nr 54, 51 i 55

III miejsce - zdobyły dzieci z PP nr 26

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy i upominki oraz książkę.

W trakcie spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Wszystko przebiegło według planu.

| |

7.04.2017r. odwiedzili Nas nauczyciele z długoletnim stażem pedagogicznym prowadzący od 1999r. rodzinne gospodarstwo ekoturystyczne „AGROCHATKA”. Elżbieta i Jerzy Woźniakowie przeprowadzili w naszym przedszkolu warsztaty edukacyjne dla dzieci. Przedszkolaki poznały proces powstawania jajka, jego budowę. Jednak największą atrakcją zapewnioną przez p. Elżbietę i p. Jerzego były malutkie pisklaczki , które przywieźli ze sobą. Każdy z przedszkolaków mógł posłuchać a nawet pogłaskać pisklaka, co nie było łatwe.

| |

W poniedziałek10 kwietnia br. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Przyszła do nas wiosna". Wszystkie prace były ciekawe, cechowała je niekonwencjonalność, różnorodność materiałów plastycznych, techniki plastyczne od malowania farbami poprzez collage.

I miejsce zdobyła Ania Chanowska z grupy IV

II miejsce zdobył Władysław Oszczęda z grupy II

III miejsce - Adam Leonczak z grupy VII

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Anna Kaczor i Anna Bogoń

| |

6 kwietnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Teatru. Wspaniali aktorzy zaprezentowali nam bajkę edukacyjną zatytułowaną „Piotruś i smog”. Było bardzo wesoło i pouczająco.

| |

W ramach propagowania zdrowego odżywiania grupa Biedronek odwiedziła restaurację Fit&Food. Właścicielka – pani Aneta, zachęcając przedszkolaków do wyboru zdrowych przekąsek poczęstowała nas ciastem z czerwonej fasoli, daktyli i żurawiny (pozbawionym cukru) oraz świeżo wyciskanym sokiem z pomarańczy i jabłek. Dzieci z ogromnym apetytem spałaszowały wyśmienite ciasto i rozkoszowały się pierwszym przedszkolnym wyjściem do restauracji. Na zakończenie spotkania podzieliły się wiedzą na temat swoich ulubionych zdrowych przekąsek, a także rysowały owoce i warzywa. Przesyłamy serdeczne podziękowania pani Anecie za zaproszenie, zdrowe drugie śniadanie oraz niezwykle sympatyczną atmosferę spotkania 

| |

04.04.2017r.dzieci z naszej grupy ponownie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Tematem zajęć było 800 –lecie miasta Opola, „Motylki” poznały opolskie legendy, m.in. : „Podanie o tym jak Utopiec małego Piastowicza chciał porwać”, „Legenda o tym jak Jeremiasz piernikarzem został” oraz zapoznane zostały z powstaniem nazwy miasta wg. starych kronik. Po zdobyciu tych ważnych wiadomości najmłodsi odbyli „wycieczkę „ po zabytkach naszego miasta, podczas odwiedzin muszli koncertowej chłopcy i dziewczynki zamienili się w piosenkarzy i śpiewali piosenki o wiośnie – może w przyszłości zobaczymy ich na prawdziwej opolskiej scenie, a swym występem uświetnią jeden z opolskich festiwali?

| |

Na początku kwietnia odwiedziliśmy miejsce, w którym dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o lesie. M.in. o tym jak długo żyją drzewa oraz na czym polega praca leśnika. Uczestniczyliśmy także w niezwykłych pokazach multimedialnych na temat życia lasu w poszczególnych porach roku. Bardzo dziękujemy pracowniom nadleśnictwa za przybliżenie nam tajników swojej pracy.

| |

31 marca przedszkolaki z naszej placówki oraz Przedszkola Publicznego nr 51 udały się na spacer do osiedlowego parku. Dzieci wyposażone w niebieskie chorągiewki i balony oraz ulotki dotyczące autyzmu, które powstały w ramach innowacji „Mam autyzm – jestem przedszkolakiem” przypominały mieszkańcom Opola o zbliżających się obchodach Dnia Świadomości Autyzmu.

| |

W piątek 31.03.2014 r. dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Śląska Opolskiego  pt. „Tropem zajączka”. Przedszkolaki oglądały wystawę stałą dotyczącą Świąt Wielkanocnych oraz brały udział w zabawach edukacyjnych. Zajęcia zakończyły się wykonaniem kolorowych kurek, które mali artyści zabrali ze sobą do domu.

| |

Pod koniec marca w grupie "Pszczółek" odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Z tobą chcę oglądać świat". Dzieci doświadczały nową porę roku zmysłami wzroku, smaku, węchu, dotykiem. Zabawy było przy tym co nie miara:-)

| |

W ostatnim tygodniu marca dzieci z grupy III uczestniczyły w wycieczce po Opolu. Przedszkolaki podziwiały zabytkowe kamieniczki oraz ratusz. Zwiedzały Kościół Franciszkanów i spacerowały po Moście Groszowym nad Młynówką. Widziały również Katedrę Opolską oraz Wieżę Piastowską.

| |

31 marca rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciu z zakresu kształtowania pojęć matematycznych w grupie Motylków. Dzieci doskonaliły umiejętność liczenia w zakresie sobie dostępnym – min. do 5, utrwalały znajomość figur geometrycznych i ich wielkość, a także klasyfikowały przedmioty ze wzgl. na podane kryterium. Wszystkie te zadania odbywały się w atmosferze wiosennego ożywienia: były bociany z wielkim apetytem i żaby, które tańczyły na aby, aby…. Podczas zajęcia wykorzystane zostały el. metody edukacji przez ruch D.Dziamskiej, które sprawiają dzieciom wielką radość podczas działania, natomiast rodzice mieli okazję zobaczyć swoje dziecko na tle grupy.

| |

27.03.2017 r. przedszkolaki brały udział w warsztatach plastycznych, podczas których samodzielnie wykonywały świąteczne kurczaczki z plasteliny. W czasie zajęć dzieci chętnie wykonywały poszczególne etapy pracy pod kierunkiem pani Małgosi, stosując się ściśle do jej pomocnych wskazówek. Pięknie ozdobione kurczaczki w barwne piórka i kolorowe cekiny na pewno będą ciekawą ozdobą na świątecznym stole.

| |

24 marca dzieci z naszego przedszkola Maciek S. i Bartek S. z grupy ŻABKI oraz Wiktor P. z grupy PSZCZÓŁKI wzięli udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole Publiczne nr 51. Przedszkolaki między innymi miały za zadanie nazywać, przeliczać elementy zbiorów, kontynuować układy rytmiczne, dodawać i odejmować na konkretach i w pamięci, przeliczać i nazywać figury geometryczne. Dzieci z naszego przedszkola zajęły I MIEJSCE!. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek. Serdecznie gratulujemy małym matematykom i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie!

| |

W marcu, nasze zaproszenie do wspólnego czytania przyjęła mama Niny. Pani Joanna przeczytała przedszkolakom jedną z ulubionych książeczek córki pt. „Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze!” Dzieci bardzo zainteresowały się przygodami głównej bohaterki, zadawały wiele pytań, prosiły o prezentowanie ilustracji. To było naprawdę interesujące spotkanie. Zachęcamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w „spotkaniach z bajką” prowadzonych w naszej grupie.

| |

W ramach innowacji „Mam autyzm. Jestem przedszkolakiem” odbył się w naszym przedszkolu cykl zajęć dla dzieci, których celem było poszerzanie wiedzy na temat zmysłów, związanych z nimi zaburzeń sensorycznych oraz na temat autyzmu. Innowacja realizowana była w naszym przedszkolu przez grupę Muchomorki, Pszczółki oraz Żabki. Dzieci miały okazję lepiej poznać samego siebie na poziomie odczuwania zmysłowego a przez to także lepiej zrozumieć innych- ich potrzeby, preferencje oraz zachowania.

| |

Dnia 21.03.017 roku Muchomorki odwiedziły bibliotekę. Tym razem Pani bibliotekarka opowiadała nam o naszym mieście i przeczytała legendy o Opolu. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć wybrane przez siebie książki.

| |

Przedszkolaki do nadejścia wiosny przygotowywały się już wcześniej. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały jej oznak i zwiastunów podczas spacerów, poznawały wiersze i piosenki na jej temat, a także tworzyły jej plakaty podczas zajęć plastycznych. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. W wazonach pojawiły się bazie i gałązki forsycji. 21 marca dzieci przywitały ją uroczyście, kolorowo i wesoło - barwnym korowodem przemaszerowały przez park radośnie śpiewając:
„Maszeruje wiosna a ptaki wokoło, lecą i świergocą głośno i wesoło,
maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi zielenieje świat”.
Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. (A.M.)

| |

W grupie Pszczółek 20 marca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci z zaangażowaniem pracowały, wsłuchując się w śpiew skowronka, nasłuchując odgłosów łąki oraz tańcząc do utworu Vivaliego pt. „Wiosna” gdyż tematem spotkania była właśnie ta pora roku. Dzieci sprawnie liczyły, opowiadały, porównywały, dopasowywały a rodzice z uwagą obserwowali jak radzą sobie ich pociechy. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie pracy plastycznej pt. „Wiosenna łąka”. Powstały wspaniałe prace wykonane przez dzieci i rodziców, które można oglądać na naszej grupowej gazetce.

| |

20 marca przedszkolaki z grupy „Biedronek” odwiedziły bibliotekę. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki z zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze oraz przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. (A.M.)

 

| |

Przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. „Słowem malowane” zorganizowanym 15 marca przez Przedszkole Publiczne nr 5. Nasze przedszkole reprezentował Jan Scisło z grupy Biedronki. Janek przedstawił wiersz Tadeusza Śliwiaka pt. „Zakochana żaba”. Drugim przedstawicielem był Piotr Stasiszyn z grupy Pszczółki. Piotruś zaprezentował wiersz Danuty Gellnerowej pt. „Zmarzlak”. Chłopcy wspaniale przedstawili przygotowane utwory, nie tylko doskonale znali tekst, ale również pokazali swoją własną interpretację artystyczną utworu poprzez gesty, stroje oraz rekwizyty. Gratulujemy chłopcom a w szczególności Janowi Scisło, który zajął III miejsce w kategorii prezentacji indywidualnych.

| |

16 marca odbyła się w naszym przedszkolu II Olimpiada Matematyczna. Zawodnicy z pięciu grup: Krasnoludki, Muchomorki, Pszczółki, Żabki oraz Wiewiórki, starannie się przygotowali do udziału w Olimpiadzie. Wszystkie zadania wykonywali szybko i bezbłędnie. Serdecznie Wam gratulujemy.

| |

W drugim tygodniu marca w odbył się konkurs piosenki „Wiem jak się zachować”. Reprezentanci każdej grupy przygotowali po jednym utworze opowiadającym o dobrym zachowaniu. Poziom wykonawców był bardzo wysoki i jury miało ogromny problem z przyznaniem miejsc. Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca w 2 kategoriach:


Dzieci młodsze:
1 miejsce gr. Biedronek
2 miejsce gr. Misiów
3 miejsce gr. Motylków

Dzieci starsze
1 miejsce gr. Wiewiórek
2 miejsce gr. Krasnoludków i Pszczółek
3 miejsce gr. Żabek i Muchomorków

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz paniom za przygotowanie dzieci do występu.

| |

9 marca w Centrum Nauk przyrodniczych odbył się Festiwal Taneczny dla opolskich przedszkolaków zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 29 w Opolu. Cele festiwalu to m.in. popularyzacja tańca jako formy aktywności muzycznej i ruchowej, pobudzanie kreatywności artystycznej dzieci oraz integracja środowisk przedszkolnych. Nasze przedszkole reprezentowali: w kategorii solista – Filip z grupy Biedronek, który wykonał układ do utworu The Pink Panhter, w kategorii grupa taneczna: Iga, Milena M. Milena B., Marysia, Emilia, Igor, Bartek z grupy Pszczółek, którzy wykonali układ do utworu Champs Elysees. Dzieci z naszego przedszkola godnie reprezentowały placówką, udzieliły także wywiadu dziennikarzowi radia DOXA FM (materiał dostępny na: http://doxa.fm/slider/w-rytm-muzyki-na-festiwalu-tanca/). Za swoje prezentacje otrzymali pamiątkową statuetkę oraz dyplomy. Młodym tancerzom serdecznie gratulujemy udanych wystąpień.(A.M.)


 

| |

8 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Podczas tych warsztatów tańczyliśmy, śpiewaliśmy oraz wykazywaliśmy się widzą. Było ciekawie oraz wesoło.

Muchomorki

 Pszczółki

 Żabki

 Wiewiórki

Motylki

 

| |

Jak co miesiąc grupa Żabek odwiedziła bibliotekę. Podczas tego spotkania przedszkolaki zapoznały się z różnymi opowiadaniami z morałem. Podczas pogadanki dzieci poznały słowo komplement oraz co to są wady i zalety. Na zakończenie dzieci oglądały wybrane przez siebie książeczki.

| |

W piątek 03.03.2017r. grupa „ Motylków” uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez ratownika WOPR, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Bezpieczny maluch – bezpieczny starszak”. Ratownik prezentował najmłodszym sposoby udzielania pierwszej pomocy podczas omdlenia, skaleczenia, poparzenia i utraty przytomności, Dzieci w sposób praktyczny poznały zasady resuscytacji, same wykonywały masaż serca na fantomie. Najmłodsi oprócz znajomości numerów alarmowych zdobywają wiedzę praktyczną, która z pewnością będzie przydatna w ich życiu.

| |

28 lutego dzieci z naszej grupy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, ciekawość wzbudziła duża ilość woluminów na półkach. Podczas zajęć z przemiłą panią bibliotekarką najmłodsi poznali przygody zarozumiałego wilka, oglądali różne pozycje bajek dla dzieci, które zostały wykonane z papieru, materiału, plastiku, a także drewna. Dzieci poznały etapy związane z wypożyczaniem książek: założenie karty bibliotecznej, odnalezienie interesującej pozycji książkowej i zabranie jej na 30 dni do czytania. Bibliotekę opuściliśmy z wypożyczona książką pt. „Wiosna”, która zwrócimy 31.03.2017r.

| |

W lutym odbyła się w naszym przedszkolu Olimpiada o bezpieczeństwie. Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 26, z Przedszkola Publicznego nr 30, z Przedszkola Publicznego nr 55 oraz dzieci z naszego przedszkola. Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy na temat zasad bezpiecznej zabawy oraz zdobytych dyplomów i nagród.

| |

24 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Piżamowy. Przedszkolaki świetnie bawiły się na nim biorąc udział w zabawach ruchowych oraz tańcach.

| |

22 lutego 2017 roku odbyła się Przedszkolaka Olimpiada „Baw się i bądź bezpieczny- bezpieczne ferie”. Dzieci wykazały się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz znajomością zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Była też okazja do wspólnej zabawy.

| |

W piątek 10 lutego dzieci z naszego przedszkola Antosia T. z grupy III (KRASNOLUDKI) i Bartek S. z grupy VII (ŻABKI) brały udział w III Przedszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej, w odsłonie walentynkowej, zorganizowanym przez Przedszkole nr 51 w Opolu. Dzieci pięknie wystąpiły śpiewając piosenkę ,,If You Love Me And You Know It”, za którą otrzymały wyróżnienie oraz wspaniałe nagrody. Gratulujemy!!!

| |

Dnia 7 i 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy”. Uroczystość prowadziło trzech zabawnych clownów. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali balowej można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów
i policjantów. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach 
i konkursach
, a skoczna i  rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.
Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. (A.M.)             

           

| |

„ZIMOWE ZABAWY Z RODZICAMI”

W GRUPIE KRASNOLUDKÓW I MUCHOMORKÓW

Hu, hu, ha, hu, hu, ha, zima wcale nie jest zła… 07.02.2017r. odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mamo, tato- baw się z nami” pod hasłem „Zimowe zabawy z rodzicami”. Jak się okazało, to niewiele potrzeba, aby wywołać radość i uśmiech nie tylko u dzieci. Przekonali się o tym rodzice z grupy III Krasnoludków i V Muchomorków, którzy uczestniczyli w zabawach. Była „jazda na sankach”, „jazda na nartach”, „rzucanie śnieżkami”, „ wspólny kulig” i mnóstwo radości. Celem tych zajęć było wyzwolenie radości, wzmacnianie więzi między rodzicami i dziećmi oraz przedszkolem, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim pokazywanie rodzicom, ile radości daje wspólne spędzanie czasu. Cel został osiągnięty. Bardzo dziękujemy rodzicom za poświęcony nam czas, uśmiech i wspólną zabawę.

| |

W piątek 3 lutego do przedszkola przybył Teatr Eden z Wieliczki z przedstawieniem „Arka Noego”. Aktorzy w ciekawy i zabawny sposób przybliżyli dzieciom historię biblijną. Zwrócili uwagę młodych widzów na to, iż nie należy się wyśmiewać z czyjejś pracy. Przedszkolaki z zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądały spektakl, a nawet brały w nim czynny udział. Wspólnie z bohaterami budowały Arkę, liczyły zwierzęta i uczestniczyły we wspólnej zabawie. Śmiechu było co niemiara… (A. M.)| |

Dzieci z grupy Motylków realizując Program rozwijający twórcza aktywność plastyczną miały możliwość aktywnego poznania świata w zimie. Poprzez malowanie śniegu mogły w sposób spontaniczny i kreatywny odzwierciedlić swoje emocje, obraz widzianego świata i zainteresowania. W atmosferze życzliwej aprobaty dzieciom udało się stworzyć ciekawe obrazy o tematyce przyrodniczej – były kwiaty i drzewa, tęcza oraz słońce. Z analizy prac wynika, że zima jest atrakcyjną porą roku, jednakże z utęsknieniem czekamy na wiosnę.

| |

30 i 31 stycznia do naszego przedszkola przyjechało planetarium - Planet Expres. Przenośne planetarium to niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor. Planetarium zabrało przedszkolaki w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę podczas pokazu planet i gwiazd. Ten dzień z pewnością dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń i przeżyć. (A.M.)| |

W poniedziałek 30 stycznia grupę ,,Żabek” odwiedziły dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu. Z tej okazji przedszkolaki wystawiły Jasełka oraz zaśpiewały kolędy. Następnie dzieci z grupy ,,Żabki” zaprosiły swoich kolegów do wspólnej zabawy. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

| |

W styczniu, dzieci z grupy ,,Żabki" jak co miesiąc odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o zegarach. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami zegarów oraz z dawnymi sposobami odmierzania czasu.

| |

W miesiącu styczniu oraz lutym odbywały się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji dnia babci i dziadka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego dnia. Przedstawiły program artystyczny, na którym śpiewały piosenki, mówiły wiersze, tańczyły oraz grały na instrumentach. Po występach przedszkolaki obdarowywały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Przy wspólnych rozmowach przy stołach wszyscy zajadali się słodkościami.

"Misie"

"Biedronki"

"Krasnoludki"

"Motylki"

"Pszczółki"

"Żabki"

"Wiewiórki"

| |

Z ogromna radością informujemy, iż pod koniec stycznia Nasze przedszkole otrzymało nagrodę za zajęcia I miejsca w ogólnopolskim konkursie Akademii Play-doh pt. ,,Ciastolinowe miasto’’. Za wspólne zaangażowanie oraz pomoc w głosowaniu serdecznie dziękujemy.

| |

24 stycznia przedszkolaki z grupy III odwiedziły babcie i dziadków w domu Złotej Jesieni. Dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Święta Babci i Dziadka. Mali artyści otrzymali gromkie brawa, a w nagrodę za piękny występ słodki poczęstunek.

| |

Dnia 23.01.17 r. Muchomorki uczestniczyły w warsztatach muzycznych, które odbyły się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Gościem specjalnym warsztatów była wokalistka Natalia Grosiak. Dzieci wspólnie z piosenkarką śpiewały piosenki z repertuaru dziecięcego. Każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało certyfikat małej akademii piosenki. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

| |

W grudniu 2016r. grupa Pszczółek z inicjatywy p. M. Mateji przystąpiła do akcji „Sprawdzone przez Przedszkolaków – Wielkie testowanie zabawek” Firmy Wader. W pierwszym etapie dzieci musiały wykazać się kreatywnością artystyczną i wspólnie wykonały pracę plastyczną pod hasłem
„Jak dbasz o naszą planetę każdego dnia?”. Dzięki wykonanej pracy udało
nam się przejść do kolejnego (bardzo przyjemnego :D) etapu – czyli testowania całej „góry” zabawek. Dlatego od dziś do końca kwietnia będziemy sprawdzali, testowali, poddawali wielu próbom otrzymane zabawki w trakcie codzienne zabawy. 

| |

16 stycznia odwiedziły nasze przedszkole aktorki z ciekawym przedstawieniem. Po jego obejrzeniu dzieci wiedzą na pewno jak dbać o książki oraz co znaczy słowo tolerancja.

| |

Dnia 13.01.17 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie ,, Jaś i Małgosia", które było przygotowane przez studentki Uniwersytetu Opolskiego. Przedstawienie odbyło się w Przedszkolu Integracyjnym nr 51 w Opolu. Dzieci oglądając bajkę przypomniały sobie o ważnych zasadach takich jak : nie oddalanie się od domu, nie rozmawianie z nieznajomym. Poznały również wartość jaką jest koleżeństwo i wzajemna pomoc.

| |

W naszym przedszkolu nie ma dnia bez chociaż jednej bajeczki, opowiadania czy wierszyka. Biedronki bardzo lubią słuchać bajek zwłaszcza tych czytanych przez gości. Tym razem na spotkanie z ich bohaterami zabrały dzieci z grupy Biedronek mama Hani T. – pani Marta, mama Borysa – pani Jagoda oraz Karolinka – siostra Oli B. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajek „Kajtuś”, „Szymek Brudas” i „Królowa śniegu”. Miłe spotkania zakończyły się pamiątkowym zdjęciem oraz zaproszeniem naszych gości do wspólnych przygódz bohaterami bajek. (A.M.)

| |

Styczniowe spotkanie w bibliotece odbyło się przy rozmowach na temat czasu, jego upływu oraz odmierzania. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom różne zegary używane na przestrzeni dziejów. Była też okazją do oglądania ulubionych książeczek.

| |

„Dziś w przedszkolu jest wesoło

słychać gwar i piosenkę,

przy choince w kole stoją dzieci uśmiechnięte

życzeniami dziś witają wszystkich miłych gości.

Niech na świecie w każdym domu

pokój już zagości”

 

Wspaniałą grą i śpiewaniem kolęd zachwycili rodziców „Muchomorki” podczas jasełek, które odbyły się 20.12.2016r.

         Na spotkanie przybyli rodzice, rodzeństwo i najbliźsi dzieci. Po przedstawieniu była okazjado złożenia sobie życzeń. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również ,co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

| |

W grudniu w grupie Krasnoludków odbyło się spotkanie jasełkowe, na które zaprosiliśmy naszych bliskich. Dzieci pięknie wystąpiły i zaśpiewały kolędy w nastrojowej scenerii migoczących światełek. Na koniec młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Po przedstawieniu przyszedł czas na słodki poczęstunek w rodzinnym gronie.